חיפוש

חומרי ניקוי לפרקט

כיצד נשמור על הפרקט בצורה נכונה?

נתחיל מהבסיס – לעולם לא ננקה את הפרקט בבית כמו קרמיקות. כאשר מתקינים פרקט בבית צריך לשנות את כל צורת ההתנהלות של ניקיון הרצפה. אסור לשפוך מים ישירות על הפרקט בשום אופן ובשום סוג פרקט. יש להשתמש בחומרים המיועדים לניקוי פרקטים בלבד.
בכל כלי שמשתמשים לניקוי הפרקט צריך לוודא שאינו שורט את הפרקט או משאיר סימנים. אין לגרור רהיטים כבדים על הפרקט.

תחזוקה ושמירה על הפרקט

מיד לאחר התקנת הפרקט נוודא שאין שום רהיט בבית אשר יכול לגרום לשריטות על הפרקט. במידה וקיים כזה נדאג להשים ברגלים של הרהיט תחתיות סיליקון להגנה על הפרקט. אם התקינו כבר את הפרקט בבית ועדיין לא סיימו את השיפוץ יש לפרוש כיסוי הגנה מיוחד על הפרקט עד לסיום העבודות בדירה. מיד בניקיון הראשון של הבית יש להשתמש בחומרים יעודיים לפרקט בכלל ולסוג הפרקט בפרט.

Image by StockSnap from Pixabay

איזה סוגי חומרים יש לתחזוקת פרקט?

החומרים לתחזוקת וניקוי הפרקט מחולקים לפי כמה קטגוריות​, וחשוב להתאים את סוג החומרים לפעולת הניקוי הנדרשת. בשונה ממרצפות קרמיקה בהם ניתן להשתמש בכל חומר ניקוי ובכל סוג שטיפה. בפרקטים יש חשיבות מאוד גדול לסוג החומרים בהם משתמשים לניקוי הפרקטים. ובצורה בה מנקים. אם נשים דגש על שימוש נכון, ותחזוקה נכונה של הפרקטים בחומרים לניקוי פרקט. נאריך את חיי הפרקט ואת הנראות לאורך שנים ארוכות.

ניקוי יום יומי של הפרקט

ישנם מגוון חומרים ואביזרים לניקוי יום יומי של הפרקט. גם כאן יש לבחור את חומר הפרקט הייעודי לכל סוג פרקט. יש חומרים לניקוי פרקט למינציה, חומרים לניקוי פרקט עץ מלא בגמר לכה, לניקוי פרקט תלת שכבתי בגמר שמן, וחומר ניקוי לפרקט פולימרי. היישום שלהם יהיה בדרך הבאה – שמים מספר פקקים של החומר בדלי מים וסוחטים עד לרמה שלא מטפטף מים מהסמרטוט, ומנגבים את הפרקט. או ניתן להשתמש בקיט לתחזוקת פרקט שבו רק צריך להטעין את בקבוק החומר ניקוי למגב להשפריץ ולנגב הכל בכלי אחד.

ריענון ופוליש של הפרקט

אחת לתקופה או כאשר הפרקט מתחיל קצת לאבד מהברק שלו יש להשתמש בחומרים לרענון הפרקט. אלו חומרים אשר לא מיועדים לניקוי יום יומי של הפרקט, אלא לשימוש אחת לתקופה לרענן את הפרקט. גם כאן יש חשיבות מאוד גדולה וחובה לבחור את החומר היעודי עבור סוג הפרקט. לרוב היישום של חומרים אלו יהיה במריחה ישירות על הפרקט לאורך כיוון הקורות בעזרת סמרטוט או מטלית שמתלבשת על המגב.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

ניקיון יסודי חידוש ושימון הפרקט

כאשר הפרקט כבר צבר אורך חיים והשלבים הקודמים כבר לא מספיקים נדרש לעשות ניקוי יסודי + חידוש של הפרקט. פעולה זו מתבצעת בשני שלבים
1. שימוש בחומרים לניקוי עמוק, אשר פעמים רבות מסירים גם חלק מהלכה/שמן של הפרקט, וגורמים לפרקט לפלוט החוצה את כל הלכלוך שהצטבר בו עם השנים. את זה נעשה בעזרת סמרטוט ספוג בחומר המסיר (רמובר) ובשפשוף מעגלי ויסודי של הפרקט.
2. ישום של שכבת הגנה חדשה על הפרקט בעזרת חומר שימון, הגנה, מבריק של הפרקט. הישום מתבצע על ידי מריחה של החומר על אריחי הפרקט לאורך הכיוון הקורות, בעזרת מטלית יחודית המתלבשת על מגב ביתי. גם כאן כמו כל סוגי הניקוי של הפרקט יש לוודא שמשתמשים אך ורק בחומרים המיועדים ומיוחדים לסוג הפרקט.

ליטוש וחידוש של הפרקט

במצבים בהם המדרך העליון של הפרקט ניזוק משריטות או שחיקה של שנים ארוכות. יש לבצע ליטוש וחידוש של הפרקט. כמובן שמדובר אך ורק בפרקטים עץ מלא, גושני או תלת שכבתי. בפרקט למינציה כאשר מגיעים לשלב הזה יש להחליף את הפרקט. חידוש וליטוש פרקט מתבצע על ידי אנשי מקצוע עם ניסיון ובעזרת מכונות מיוחדות המיועדות לכך, ופחות ניתן לביצוע עצמאית בשיטת עשה זאת בעצמך.

מגוון חומרי ניקוי פרקט לרכישה באתר

מציג את כל 36 התוצאות

עגלת קניות
נגישות
Scroll to Top