חיפוש

מדרגות פרקט

חיפוי מדרגות בפרקט

חיפוי מדרגות בפרקט בשנים האחרונות הפכו המדרגות מעץ לפופולריות מאוד בעולם העיצוב. יש היום המון סוגי מדרגות מעץ שמתאימות לכל סטייל עיצובי. אם מדובר במדרגות עץ תלויות, מדרגות מעץ מרחפות, או חיפוי המדרגות בפרקט ובעץ. כמובן שבין סוגי המדרגות מעץ, חיפוי מדרגות בפרקט הוא הפופלרי ביותר, מכיוון שאינו מצריך פירוק של המדרגות הקיימות. ובנוסף היא האופציה האטרקיבית ביותר משאר סוגי המדרגות מעץ. כמה דגשים שצריך להשים לב אליהם כאשר רוצים לחפות מדרגות בפרקט. מי מתקין את החיפוי למדרגות? חיפוי מדרגות מפרקט היא עבודה שדורשת מיומנות מיוחדת, לכן לא כל מתקין פרקטים ידע לבצע את ההתקנה. וגם מי שכן יודע לא תמיד בקיא בכל סוגי המדרגות. בשונה מהתקנת פרקט לרצפה שאפשרי גם להתקין לבד בשיטת “עשה זאת בעצמך”, בהתקנת חיפוי מדרגות נבדוק ונוודא שלבעל המקצוע יש את הידע והניסיון הדרוש להקנת חיפוי המדרגות הספציפי שאני מעוניינים בו.

סוגי מדרגות מפרקט

1. מדרגות מעץ גושני

ניתן לחפות את המדרגות בכל סוג עץ גושני. אבל לרוב נשתמש בעץ אלון בסוג זה של חיפוי המדרגות ניתן לבצע את העבודה אך ורק בעבודת נגרות מכיוון שאנחנו מדברים על עץ ללא גמר שמעוצב במיוחד עבור המדרגות שלכם על ידי נגר מקצועי, ומגוון בצבע המתאים. כמובן שאת התיאומים מול הנגר אנחנו מבצעים כך שלכם נשאר רק לבחור את סגנון המדרגה.

2. מדרגות מפרקט תלת שכבתי

בסוג הזה של חיפוי מדרגות ניתן לבחור כבר מראש את סוג הפרקט המיועד שממנו נייצר את החיפוי למדרגות. היתרון בסוג זה של חיפוי הוא במגוון מאוד של סוגי פרקטים ואפשרוית גמר של המדרגה. בנוסף ישנו יתרון לחיפוי מדרגות בפרקט תלת שכבתי בעובי הפרקט. אם בעץ גושני עובי העץ מתחיל ב4 ס”מ מה מצריך הכנה והתאמה מיוחד של השטח לגובה הרצוי, במדרגות מפרקט תלת שכבתי לרוב העובי הוא 1.4 ס”מ מה שמקל מאוד על התאמת הפרקט לשטח הרצוי.

3. מדרגות מפרקט למינציה

חיפוי מדרגות מפרקט למינציה היא האופצי האטרקטיבית ביותר לחיפוי המדרגה מבחינת עלויות. ובשיטה זו קיימים הכי הרבה אופציות לגימור של המדרגה. אם בעבר חיפוי דרגות בפרקט למינציה היה אפשרי רק בגימור של ספי אלומיניום בחיבורים, היום כבר קיימים שיטות מגוונות, גם בנגרות מותאמת מראש, וגם במגוון אבזירים להתקנה בשטח. בנוסף מספר חברות המייצרות פרקט למינציה מציעות ספי גימור למדרגות התואמים לכל גווני הפרקט למינציה.

Image by jhenning from Pixabay

סגנון המדרגות

ניתן לעצב את חיפוי המדרגות בצורות שונות של עיצוב בכדי להבין את סוגי העיצוב צריך להבין קודם מושגים בסיסים של המדרגות. מדרגה בנויה מרום ושלח. “רום” הוא הדופן של המדרגה, החלק החשוף וכשמו כן הוא, מתרומם ועומד ומה שמחבר בין מדרך למדרך. “שלח” הוא החלק עליו אנו דורכים כאשר אנחנו עולים על המדרגה. ניתן לחפות את המדרגות באופן מלא שגם הרום וגם השלח מחופים, בחיבור של המשטחים ב90 מעלות, או לחפות רק את השלח של המדרגה ואת הרום לחפות בקרמיקה, חיפוי פולימרי, או בפרומייקה. הגימור של המדרגה כאשר מחפים רק את השלח, יכול להיות בפרט גושני המותאם לגוון המדרגה. בנגרות מאותו החומר של הפרקט, בפרט תואם לפרקט המסופק על ידי היצרן, או בספים מותאמים.

רום ושלח

 

עלויות התקנת מדרגות מפרקט

למרות שחיפוי מדרגות בפרקט היא האופציה האטרקטיבית מבחינת עליות, עדיין מדובר בהוצאה שצריך לקחת בחשבון. עלויות ההתקנה משתנות בהתאם לסוג הפרקט, הסגנון הרצוי, וצורת המדרגות אצלכם.

עגלת קניות
נגישות
Scroll to Top