חיפוש

פרקט עץ

פרקט עץ מלא ​

פרקטי עץ – מכניסים טבע וצבע לבית שלך. קלים לניקוי ותחזוקה ומחמיאים לכל חלל, עובי הפרקטים נע בין 14-22 מ”מ ורוחבם בטווח שבין 7-30 ס”מ. פרקטים אלו נחשבים לאיכותיים ביותר מבין כל סוגי הפרקטים ונשארים יפים ושלמים לאורך שנים רבות של שימוש שוטף. ב”בול פרקט” תמצאו מבחר רחב של דגמים בכל סגנון ובכל צבע, בגימור שמן טבעי או ציפוי לכה.

עוד מימי קדם כאשר רצו לחפות רצפת הבית היו משתמשים בלוחות עץ אשר נפרשו על כל חלל הרצפה. כך נולד רעיון הפרקט לרצפה (-: כאשר רוצים להתקין פרקט מעץ מלא בבית חשוב וכדאי להבין קצת יותר על מגוון הסוגים והקטגוריות שקיימים. את הפרקטים מעץ מלא ניתן לייצר כמעט מכל סוג עץ הקיים היום בטבע. אם זאת יש מספר עצים אשר פופולאריים יותר בתעשיית הפרקטים.

העצים השכיחים יותר שמהם מייצרים את הפרקטי הם פרקט מעץ אלון, פרקט  מעץ אורן, פרקט מעץ אגוז, מהגוני, טיק,  וגם מבמבוק. גוון הפרקט יכול היות הגוון הטבעי של העץ,  הגוון הטבעי שעבר הלבנה, או הגוון הטבעי שעבר עישון והכהה את העץ, בנוסף ניתן גם לצבוע את הפרקט בכל גוון מה שנקרא בשפה המקצועית צבע אטום.

 

סוגי הפרקטים מעץ

פרקט גושני

הפרקט הגושני כשמו כן הוא פרקט אשר עשוי מגוש עץ שלם, אשר הוקצע לצורת פרקט ומגיע עם גמר לכה\שמן מוכן להתקנה או ללא גמר. פרקט גושני הוא פרקט ברמת האיכות הגבוהה ביותר מבין סוגי הפרקטים. ולכן גם מחירו יהיה יקר יותר באופן משמעותי משאר סוגי הפרקטים. קיימים פרקטים במידות שונות. אורכים שונים ורוחב שונה. עובי הפרקט גושני נע בין 14 מ”מ ויכול להגיע גם לעובי של 25 מ”מ. את הפרקט הגושני מתקינים בהדבקה או במסמור לרצפה, פרקט זה ניתן לשיוף חוזר שוב ושוב מכיוון שכולו עשוי מעץ מלא מהחלק העליון ועד התחתית.

פרקט תלת שכבתי ורב שכבתי

את הפרקט הרב שכבתי והתלת שכתבי מייצרים ממספר שכבות של עץ אשר מודבקים אחד לשני כאשר כל השכבות יהיו מסוגים שונים של עצים, והשכבה העליונה תהיה מסוג העץ הנבחר. ההבדל בין פרקט תלת שכבתי יהיה במספר השכבות ממנו מיוצר הפרקט, פרקט תלת שכבתי מ3 שכבות ורב שכבתי עם יותר שכבות. הפרקט מגיע במידות שונות של אריחים החל מרוחב 7 ס”מ ועד רוחב של 30 ס”מ ובדרך כלל באורך של 2 מטר. עובי הפרקט התלת שכבתי יהיה בעובי 10-22 מ”מ כאשר העובי המומלץ הוא החל מ- 14 מ”מ. הנתון החשוב ביותר בעובי שצריך להתייחס אליו הוא עובי המדרך העליון, אשר עשוי מסוג הפרקט הנבחר, ומגיע בעובי 3-6 מ”מ ככל ששכבה זו עבה יותר, מדובר בפרקט יותר איכותי ועמיד לאורך שנים. עובי המדרך העליון גם משפיע על כמות הפעמים אשר יהיה אפשרי לשייף את הפרקט. את הפרקט התל”ש מתקינים בהדבקה לרצפה ע”י דבק ייעודי לפרקט. ניתן גם להתקין בהתקנה צפה ובהדבקה של החיבורים אך שיטה זו פחות מומלצת בפרקט עץ.

סוגי הגמר של הפרקט עץ

פרקטים מעץ מלא מגיעים בגמר שמן או בגמר לכה, או ללא גמר ויישום של הגמר מבוצע לאחר ההתקנה.

גמר לכה​

פרקט בגמר לכה יהיה עמיד יותר לאורך זמן בפני שחיקה ושריטות. מכיוון שהלכה אוטמת את העץ באופן מלא, ונותנת לפרקט שכבת הגנה. כמובן שמראה הפרקט יהיה יותר תעשייתי לעומת הפרקט בגמר שמן. בנוסף בפרקט תלת שכבתי בגמר לכה, כאשר נרצה לשייף את הפרקט נוכל לעשות זאת רק על משטח מלא ולא ניתן לשייף ולצבוע נקודתית.

גמר שמן​

הגימור של הפרקט בגמר שמן יהיה תמיד טבעי יותר וייתן לחושה יותר אותנטית של בפרקט במגע ובנראות. מכיוון שהשמן נספג בתוך העץ ומשאיר את המראה הטבעי של העץ. כמובן שיש לקחת בחשבון שפרקט בגמר שמן יהיה חשוף יותר לפגיעה משחיקה ושריטות לאורך השנים. אבל גם בתחזוקה שלו הפרקט יהיה קל יותר לתחזוקה ויהיה אפשרי לשייף ולצבוע נקודתית כאשר יהיה צורך.

מגוון מוצרי פרקט מעץ לרכישה באתר

מציג את כל 8 התוצאות

עגלת קניות
נגישות
Scroll to Top