חיפוש

פרקט למינציה

מה זה פרקט למינציה

פרקטים יפהפיים העשויים מחומרים סינטטים בציפוי הדפסים מדוגמים דמויי עץ. פרקטים אלו מתאימים להתקנה בכל חלל פנימי ועמידים בכל אקלים. עלותם זולה יותר בהשוואה לפרקטי העץ, ההתקנה קלה ופשוטה והתחזוקה אינה דורשת מאמץ רב. מכיוון שפרקט זה אינו עשוי באמת מעץ, ומדובר רק בהדפס של סוגי עץ שונים, דבר אשר מקנה לו יתרון עיצובי אל מול פרקט העץ הטבעי. אם בפרקט עץ טבעי הגוון והטקסטורה יהיו של העץ הנבחר, בפרקט למינציה ניתן לעצב בכל גוון וטקסטורה שרוצים, כך שקיימים היום בשוק פרקטים  בכל גוון אפשרי. פרקט למינציה לבן, פרקט  שחור, פרקט  צבעוני. ואפילו למינציה בגוונים של בטון.

מה ההבדלים בין סוגי הלמינציה?

קיימים בשוק המון סוגים של פרקט למינציה, מותגים שונים, נתונים שונים של הפרקט, וטקסטורת ועיצובים שונים.

מה הם הנתונים שחשוב לבדוק כאשר בוחרים פרקט

רמת השחיקה של הפרקטים

אחד הפרמטרים בהם חברות הפרקטים מקטלגות את הפרקט הוא רמת השחיקה של הפרקט. בשפה המקצועית זה נקרא AC – ( abrasion class) ובתרגום חופשי לעברית “רמת שחיקה”. שזה בעצם אומר כמה חוזק השחיקה של הפרקט וכמה תנועה יכולה להיות על הפרקט מבלי לשחוק אותו. פרמטר זה נועד בכדי שנדע איזה פרקט עדיף לכל צורת שימוש. הדירוג נע בין AC3″ ” שהיא רמת השחיקה הבסיסית ביותר לבין “AC6” שהיא רמת השחיקה הגבוהה ביותר. רמת השחיקה הסטנדרטית היא “AC4″ שמתאימה לבית או לחלל ציבורי עם תנועה לא גדולה במיוחד. רמת השחיקהAC3″ ” היא רמת שחיקה בסיסת ביותר אשר תתאים לחלל עם תנועה מועטה ביותר כמו חדר שינה, ולרוב כבר כמעט ולא קיים בשוק. “AC5-AC6” אלו כבר רמות שחיקה גבוהות שמתאימות לחללים ציבורים עם תנועה מוגברת כגון חללים מסחריים משרדים ומבנה ציבור.

חשוב להבין שרמות השחיקה הן סוג של תקן שחברות הפרקטים שולחות את הפרקטים ומודדים רמת שחירה בלבד ולא איכות כללית של הפרקט. לכן נתייחס אליהם רק כאשר אנחנו מתלבטים בין סדרות שונות של פרקט מאותה החברה. כאשר ההתבלטות היא בין מותגים שונים של פרקט יהיה טעות לבחור לפי רמת שחיקה. רמת שחיקה נמוכה במותג ספציפי יכולה להיות איכותית יותר מרמת שחיקה גבוהה במותג אחר. וכן להפך..

עובי אורך ורוחב הפרקט

פרקט הלמינציה מגיע בעובי 7-12 מ”מ, כאשר העובי הסטנדרטי הוא 8 מ”מ. לא תמיד עובי הפרקט מעיד על איכות גבוהה יותר, למרות שברוב המקרים הפרקטים העבים יותר הם איכותיים מאוד. כאשר מחשבים את עובי פרקט הלמינציה צריך לקחת בחשבון גם את עובי הספוג המונח מתחת לפרקט שמגיע בעובי 2-4 מ”מ. רוחב הפרקט הוא 15-30 ס”מ. והרוחב של לוח פרקט סטנדרטי הוא 19 ס”מ. אורך הלוח של פרקט  הוא 120-240 ס”מ. והאורך הממוצע הוא 1.38 ס”מ. צריך ורצוי להתייחס למידות הפרקט בהתאם לחלל בו הוא יותקן ולקו העיצובי הנבחר. בחללים גדולים נעדיף לוחות גדולים יותר אשר ידגישו את גודל החלל. ובחללים קטנים יותר נעדיף לרוב לוחות קטנים יותר.

דחיסות החומר של הפרקט

דחיסות החומר הכוונה לכמות החומר אשר נדחסת בתוך לוח פרקט. לדוגמא: יכול להיות שני לוחות פרקט בעלי מידות דומות אבל באחד מהם יהיה פחות כמות חומר דחוס. נתון זה משפיע באופן ישיר על אורך חיי המוצר לטווח הארוך. ועל התפשטות הפרקט בטווח המיידי. פרקט בכלל ופרקט למינציה בפרט זז במשך הזמן בהתאם לשינוי מזג האויר והאקלים. וככל שרמת הדחיסות של החומר גבוהה יותר כך גם הוא יזוז פחות.

טקסטורה של פרקט למינציה

קיימים הבדלים מהותיים בין סוגי הפרקטים בכל מה שקשור לטקסטורה ולתחושה במגע עם הפרקט. ככל שהפרקט למינציה יהיה יותר איכותי, כך הטקסטורה והתחושה תהיה דומה יותר לעץ טבעי. וכן להפך, בפרקטים זולים המגע יהיה יותר קרוב לטפט מאשר לפרקט עץ.

מותגים וארץ ייצור של הפרקט

מעבר לנתונים היבשים שניתן לקבל על כל הפרקט, החלק החשוב ביותר הוא מי מייצר את הפרקט. קיים היום בשוק פרקט גרמני, בלגי, אוסטרי ועד מגוון פרקטים מארצות יצור שונות. ארץ הייצור של הפרקט לא מספיקה בשביל לוודא שמדובר בפרקט איכותי ועמיד לאורך שנים. לעומת זאת המותג של הפרקט הוא בעל משמעות גדולה מאוד בעיקר בפרקטים מלמינציה. ואצלנו בבול פרקט ניתן להשיג כמעט את כל מותגי הפרקטים הקיימים בארץ.
בול פרקט היא ספקית רישמית של המותג הפופולארי “קוויק סטפ” ובאולם התצוגה שלנו קיימים כל דוגמאות וסדרות הפרקט למינציה של “קוויק סטפ”. ניתן גם לרכוש את כל המוצרים הנלווים לפרקט של החברה. בנוסף ניתן להזמין דרכנו גם את יתר המותגים המוכרים בשוק, כמו פרקט קרונו אוריגינל, פרקט קרונו טקס, קרונו סוויס, קרונו פול, אגר, טארקט, ארט פלור, ועד המון מותגים מעולים לבחירתכם.

התקנת פרקט למינציה

התקנת פרקט למינציה נעשית אך ורק בהתקנה צפה על גבי ספוג בידוד. אסור לקבע את הפרקט בשום צורה, יש לקחת רווח של לפחות 0.5 מ”מ מסביב לכל שטח הפרקט למניעת התפשטות הפרקט. כאשר מתקינים פרקט למינציה במטבח יש להתקין קודם את המטבח ורק לאחר מכן את הפרקט למינציה.

פרקט למינציה מוגן מים

בשום צורה לא ניתן לעשות ספונג’ה על הפרקט , וכן כאשר חלילה תהיה לכם הצפה הפרקט בסבירות גבוהה יינזק. אבל ישנם סדרות ספציפיות של פרקט למינציה שמגיעות עם הגנה אקסטרה מפני לחות ונוזלים. סדרות אלו הם בקטגוריה של “פרקט מוגן מים עד 24 שעות” הגנה אשר נותנת מענה לשימוש יום יומי סטנדרטי בפרקט, ושקט למקרה ונשפך משהו על הפרקט עד ל24 שעות של מגע המים עם הפרקט.

מגוון דגמי פרקט למינציה לרכישה באתר

מציג 1–92 מתוך 140 תוצאות